هنوز نتوانسته ایم از علم خود تولید ثروت کنیم

هنوز نتوانسته ایم از علم خود تولید ثروت کنیم

صبح امروز کارگاه توجیهی مسئولین علمی بسیج پایگاه‌های استان یزد در محل همایش های بسیج علمی یزد برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد در این مراسم با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان و لزوم غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان گفت: ما آمادگی برگزاری کلاس های آموزشی و کمک آموزشی و یا دوره های تخصصی در زمینه هوافضا، رباتیک، نانو و … را در صورت استقبال پایگاه های مختلف دارا هستیم و برای این منظور اساتید متخصص و متعهد ما آماده ایفای نقش در این حوزه هستند. همچنین ممکن است بر اساس نیازهایی که در محلات مختلف وجود دارد درخواست برگزاری دوره های تخصصی دیگری داشته باشید که می توانید درخواست داده و از آن استفاده کنید.

احسان ملکی بیان داشت: مبحث دیگری که قصد داریم بدان بپردازیم توجه به مسئله و مشکل اصلی که در جامعه وجود دارد، یعنی مساله اشتغال و کارآفرینی است. امروز اکثر خانواده‌های ما این درگیری را دارند و همه ما فرد یا افرادی را می شناسیم که بیکار هستند.

وی تاکید کرد: صرف داشتن تحصیلات برای اشتغال کافی نیست. هیچ کشور و دولتی در دنیا این ادعا و توانایی را ندارد که برای همه افراد با تحصیلات آکادمیک شغل ایجاد کند. اما متاسفانه نظام آموزشی ما این ذهنیت را برای افراد ایجاد می‌کند که افراد صرف داشتن یک مدرک دانشگاهی می توانند کار دولتی داشته باشند. این مشکلی است که همه ما درگیر آن هستیم.

ملکی افزود: ما به عنوان بسیج علمی و پژوهشی برای حل این معضل با یک ریشه یابی به این نتیجه رسیدیم که علت این معضل این است که ما ذهن خلاق نداریم و با ایده‌های کارآفرینی آشنا نیستیم. لذا نمی دانیم چطور می شود کسب درآمد کرد. به قول رهبر انقلاب بلد نیستیم که از علم خود ثروت تولید کنیم. هر زمان توانستیم از علم خود ثروت تولید کنیم آن زمان پیشرفت می‌کنیم و به تعبیر حضرت آقا آن زمان می‌توانیم در چاه های نفت و گاز را ببندیم.

وی ادامه داد: اگر اقتصاد ما دانش بنیان بود خیلی از مسائل و مشکلات ما حل می شد اما این اتکا به نفت باعث می شود در مقابل تحریم‌ها اثر پذیر باشیم.  لذا در این زمینه آمادگی داریم که کلاس های ایده پردازی، خلاقیت و کارآفرینی را در سطح پایگاه ها، حوزه ها و نواحی تمامی شهرستان های استان یزد برگزار کنیم.

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping